fbpx

Värvilised laed

2019. aastal on rõhk suuresti värvidel ja liigutakse maksimalismi poole, mistõttu ka laed ei jää puutumata. Kui tavaliselt mõeldakse pikalt, millist värvi seinad teha, siis lagedega on asi olnud lihtsam – valge – ja need on jäetud tahaplaanile. Sel aastal aga võib anda toale suure koguse isikupära ja särtsu hoopis lagedega. Tegemist on statement lae trendiga, mis hakkas vaikselt hoogu koguma 2018. aastal ja kandub suurelt üle ka 2019. aastasse.

Kui trend tundub hetkel pigem ebatraditsiooniline, siis tegelikult kadusid värvilised ja uhked laed moest alles 1940ndatel peale sajandeid domineerimist. Kui kunagi olid värvilised laed märk luksuslikkusest (mõelge vaid Sixtuse kabeli peale!), siis peale minimalismi ja modernismi levikut trend kadus kuni praeguseni. Ja trendi saavutamiseks ei ole ka lagi piiriks ja kasutada võib kõike, mis pähe tuleb – mustrid, värvid, materjalid, tapeedid ja isegi dekoratiivsed kujud!

 

Pilt: Thrift Driving

Köögikappide ja seinte värviga kokku sobiv mustriga tapeet köögilaes muudab köögi koheselt silmapaistvamaks!

Pilt: Pinterest

Siin esikus on kasutatud ühte väga populaarset viisi – lagi värvitakse sama värvi, mis seinad. Kusjuures on valitud ka 2019. aastal väga trendikas toon selleks.

Pilt: MyDomaine

Ka vannitoad ei jää varju! Kuigi seinad on jäetud neutraalselt valgeks, on lagi sarnaselt teiste vannitoas olevate tumedate elementidega värvitud tumelillaks.

Pilt: Lonny

Siin kodukontoris on järgitud trendi julgelt, samas tulemus on mõnusalt rahulik. Geomeetriliste joontega saavutatud muster, mis paigutatud heledale põhjal mõjub elegantselt ja trendikalt.

Pilt: Pinterest 

Helesinine lagi selles heledas köögis koos helesiniste detailidega tundub täpselt see, mida vaja on. Ühtlasi on tegemist hea näitega sellest, kuidas tihti värvilisi lagesid saavutatakse maitsekalt. Paljud ongi teinud just selle liigutuse, et lagi saab värvi, kuid seinad ja ülejäänud ruumist on jäetud neutraalselt heledaks. Igatahes on see köök inspiratsiooniks ka neile, kes eelistavad tagasihoidlikumaid värve oma interjööris.

Loe veel...

Mööblitrend: Luksuslikud voodipeatsid

Kvaliteetne uni on oluline osa meie heaolust ja seda mõjutab ka keskkond – kui ümbrus on mõnus, on ka uni…

Loe edasi...

15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal

Toome Teieni kõige populaarsemad trendivärvid sisekujunduses 2019. aastal!

Läinud aastal iseloomustas trendikaid värve julgus, kasutusel olid erksad tumepunased värvid, modernsust peegeldavad metalsed toonid ja lisaks anti kodudele omapära ka mustade seintega.

Loe edasi...

Lillemustrite trend 2019. aastal

Sisekujunduses on lillemustrid kogunud populaarsust juba mõnda aega ning ka 2019. aastal see trend ei kao. Käesoleval aastal minnakse antud…

Loe edasi...