Sisustuskangad

Sisustuskangad

Ringiääres valikust leiate sisustuskangaid kodudesse kui ka avalikku ruumi. Valikus on mööbli- ja kardinakangad. Samuti kangad laualinade, linikute, padjakatete, voodikatete ja paljude teiste sisustustekstiilide tarvis.

Spetsiaalsed laualina kangad restoranidele ja teistele söögiasutustele. Nahad, mis sobivad autode ja jahtide mööbli katmiseks. Kangaid on väga erinevatele maitsetele: mustrid klassikalised, geomeetrilised, romantilised, ajatud ja hetke trendid. On lihtsust ja luksust. Erinevad kanga struktuurid ja tekstuurid ning tohutu toonide valik. Veekindlad, tulekindlad, päikesekiirgusele vastupidavad ja paljude teiste omadustega kangad.

Kõigi sisustustekstiilide õmblust teostame me ise. Samuti mööbli katteriidevahetust. Igal aastal mitmel korral täieneb meie kangaste valik paljude uute kollektsioonide näol.
Salongis kohapeal ja meie e-poes leiate suure valiku dekoratiivpatju, linikuid, tekstiilist aksessuaare ja ka voodikatteid.

Kardinakangad

Kardinakangaste valik on tänapäeval muljetavaldav. Kangad on väga erinevate otstarvetega. Lisaks privaatsuse ning päikesevalguse hulga ja toatemperatuuri reguleerimise võimaluse pakkumisele on kangastel väga suur roll ruumi esteetilisuse ning õhkkonna kujundamisel. Kardinaid saab õmmelda väga erinevatest kangastest. Ikka on olulised tüüp, tegumood ja otstarve. Kardin näeb hea välja, kui kangas on hästi langev ning ei ole tehtud raskest mööblikangast. Paljud kangad aga sobivadki nii kardinaks – kui ka mööbli katmiseks. Vastavad märgised on üldjuhul alati kanga juures ka ära toodud. Kanga valimisel tuleb kindlasti arvesse võtta pesu- ja puhastusjuhiseid.

Linase kanga sõbrad peavad kindlasti arvestama, et kangale on iseloomulikud teatud määral kortsud ja arvestama, et kangas võib reageerida isegi ruumi temperatuurile. Olles kord vastu maad ja siis jälle põrandast paar cm kõrgemal. Enne õmblemist on soovitav kangas läbi pesta, et vältida hilisemaid kokkutõmbamisi. Siidiste kangaste puhul aga tuleks kindlasti kasutada tagumisel küljel spetsiaalset kardinavoodrit, kuna siidised kangad ei talu päiksekiirgust. Kui ei leia sobivat materjali pimendavate kangaste hulgast, siis on alati võimalik õmmelda voodrikangas taha ka Teie poolt valitud kangale. Oluline aga jälle see, et mõlemad kangad puhastamisel käituksid sarnaselt. Kõige kindlam on puhastamiseks kasutada keemilist puhastust. Kui aga pesu ise ette võtta, siis tingimata lähtuda pesujuhisest. Arvestada temperatuuridega, triikimisnäitajatega.

Tähtis on ka kanga laius- või siis kõrgus. Samuti mustrisamm. Sellest oleneb, kui palju on kardina tarvis vaja arvestada kangast. Lisaks tuleb arvestada, milline saab olema valmiskardina laius. Selleks tuleb mõõta ära siini või kardinapuu pikkus. Õhema kardina puhul tuleks arvestada kangast ette tihedamalt, kui paksema kanga puhul. Kõige sellega saab teid kõige pädevamalt nõustada meie kardinaõmbleja.

Mööblikangad

Mööblikangas on kangas, mis sobib mööbli katmiseks. Sarnaselt kardinakangastega on ka mööblikangaste valik väga mitmekesine. Mööblikangaid on väga erineva tekstuuriga ja struktuuriga, on tihedama koeliseid, kui ka vähem tihedamakoeliseid kangaid. Segakiust kangad on üldiselt vastupidavamad. Nende kangaste koostisest võib leida polüestrit, atsetaati ja polüakrüüli. Lisaks igasuguseid tehnoloogiliselt uuenduslikke materjale. Puhtast puuvilllasest, linasest ning villasest kangad ei pruugi olla kõige vastupidavamad. Küll aga on nad naturaalsed ja ihusõbralikud. Mööblikangaste tugevust näitab Martindale test. Selline märge peaks olema kindlasti iga kanga juures ka antud. See on number, mis näitab pöörete arvu, mis kulub kangakiu kulumiseks.

Kangad võib suures joones jagada kahte gruppi. On kangad, mis sobivad kodukasutusse ja on kangad, mis on sobivad üldkasutatavatesse ruumidesse. Kodukasutusse muidugi sobivad ka enamus ühiskondlikesse ruumidesse sobivad kangad. Tuleks tähele panna, et kodukasutusse piisab alates Martindale näidust 20-30 000 pööret ja ühiskondlikku ruumi, mitte alla 40 000 pöörde. Kui Martindale number jääb alla 20 000, siis tuleks arvestada, et mööbliese ei saaks tunda igapäevast kasutust.

Lisaks eelnevalt mainitud numbrile, on kangastel ka mitmeid teisi olulisi omadusi. Valguskindlus, mille näit on samuti kanganäidise juures ka ära toodud. Sünteetilisemaid, tehismaterjale võib pidada valguskindlamateks, kuna naturaalsed kiud on valgusele tundlikumad.

Mööblikangad
Vedelikukindlus

Kangad, mis on töödeldud vedelike kindlaks

Tulekindlus

Tulekindlad kangad

Teflon

Teflontöötlusega kangad, millele ei nakku kergelt tolmu ega mustust

Antibakteriaalne

Antibakteriaalseks töödeldud kangad

Laevad

Spetsiaalsed kangad jahtidele, laevadele

Lennuk

Spetsiaalsed kangad lennukitele

Õuekangad

Kangad, mis sobivad välitingimustes kasutamiseks

Naturaalne

Igatpidi naturaalsed ja nahasõbralikud kangad

Antibakteriaalseks töödeldud kangad on vastupidavamad näiteks bakteritele, seentele ja hoiavad eemale nende leviku. Eraldi kangasteklass on õuekangad (outdoor). Spetsiaalsed kangad, mis sobivad väljas kasutamiseks. Osadel on suur vee – ja niiskusekindlus. Teised on jälle vastupidavad tugevale päikesekiirgusele. Paljud kangad on lihtsalt pestavad. Sel juhul on antud tavaline pesumärk, millel siis temperatuurinäit. Käsipesu 30 kraadi on levinuim variant. Väga suur valik on ka mööbli kunstnahkasid. Tänapäevased kunstanahad on väga heade omadustega ja näevad kenad välja. On naturaalsele nahale sarnase väljanägemisega, kui ka imeilusate mustritega nahkasid.

Mööbli ja dekoratiivpaelad

Mööblikangaste juurde pakume laia valikut mööbli- ja dekoratiivpaelu.
Tutvu meie valikuga kataloogis!

Eritellimustööd

Meie kangavalikus olevate kangastega oleme teostanud eritellimusel valminud töid.
Tutvu nendega tellimustööde galeriis!