Kardinate tüübid

Klassikaline tekstiilkardin

Kirjeldus

Klassikalised tekstiilkardinad jagunevad materjalide poolest õhukesteks kardinateks nagu tüll ja vuaal ning paksemast materjalist külgkardinateks, millel võib olla väga erinev otstarve. Klassikalised tekstiilkardinad on langevad kardinad, mida saab kinnitada kardinapuu või siini külge. Samuti on võimalik valida pikkuse vahel, kas soovitakse maani kardinaid, lühemaid või pikemaid. 

Funktsionaalsus

Erinevate kangastega on võimalik hoida tuba liigse kuumenemise, päiksevalguse või soojakao eest. Läbipaistev ning õhulisest materjalist tüllkardin või vuaalkardin varjab otsest vaadet siseruumi päeva igal ajal.  Samuti olenevalt krooketihedusest saab muuta tüllkardina kas rohkem või vähem läbipaistvaks. 

Samuti saab tüll- või vuaalkardinat sobitada ideaalselt kõikide teiste lisakardinatega nagu paksem külgkardin, ruloo või voldikkardin.

On ka kangaid, mille tagumine osa on spetsiaalsest heledast, läikivast või hõbedasest materjalist, mis aitab tuppa langevat päikesevalgust tagasi peegeldada ja ruume meeldivalt jahedana hoida. Külmemal ajal aga hoiavad sellised termopimendavad kardinad tagasi ka akendelt tuppa õhkuvat
külma.

Tekstiilkardin

Päikesevalguse vähendamisel on väga levinud nimetus ka pimendavad kardinad, mille kanga tagumine külg on töödeldud nii, et valgus läbi sealt tulla ei saa. Kui sooviks ei ole tuba täis-pimedaks muuta täispimendavate kardinatega, siis on olemas ka poolpimendavad materjalid, mis teevad ruumi hämaraks. 

Tekstiilroomakardin

roomakardin

Roomakardinat on võimalik paigutada kokku külgkardinatega, mis annab jällegi huvitava ning mitmekülgse efekti.
Samuti on võimalik erinevaid kangaid ning valmistamistehnikaid kasutades saavutada boheemlaslikumaid või rangema ilmega roomakardinaid.

Kirjeldus

Tekstiilroomakardin on kardin, mis sobib pea igasse interjööri. Roomakardin töötab spetsiaalse mehhanismi peal, mis koosneb nööridest ja varrastest, mille abil saab kardinat alla ja üles liigutada. Tänu sellisele ehitusele moodustuvad kardina asendit muutes kaunid kangast voldid.

Olles minimalistlik võtab roomakardin vähe ruumi ja teda saab paigaldada sinna, kuhu külgkardinad ei pruugi ära mahtuda. Samas olles tekstiilist saab ruum olla siiski hubane ja kutsuv.

Funktsionaalsus

Roomakardinat saab teha erinevatest kangastest. Kardin saab olla paksemast kangast ja täita ka kõiki klassikalise külgkardina omadusi. Sealjuures kaitstes tuba liigse päikesevalguse eest, hoides toatemperatuuri ning olla kasutatud kui valgustatuse reguleerija. Ühtlasi on võimalik teha roomakardinat ka õhemast materjalist.

Paneelkardinad

Kirjeldus

Paneelkardinad on hea valik tänapäevasesse modernsesse sisekujundusse.

Paneelkardinad on siinisüsteemil põhinevad kardinad, kus kanga paneelid on kinnitatud siinidele ning paane on võimalik nöörist või käsitsi horisontaalselt liigutada.

Funktsionaalsus

Paneelkardinatel on mitmeid kombinatsioonivõimalusi tänu siinisüsteemile, millel üksikuid paneele saab liigutada edasi-tagasi horisontaalselt.

Paneelkardinaid võib kasutada ka ruumijagajana ja kapiustena tänu oma mitmekülgsele liikumisvõimalusele.

Paneelkardinaid saab samuti teha erinevatest materjalidest. Kombineerida saab mustreid, ühetoonilisi, paksemaid ja läbipaistvaid paneele. Tänu sellele on võimalik saavutada ka näiteks ruumis päevavalguse vähendamine.

Tänu laiale kangavalikule on võimalik paneelkardinatest koostada ka pilt või erinevate kangamustritega anda toale juurde värvi.

paneelkard

Paneelkardinad on väga hea valik, et katta suuri klaaspindu ja nad sobivad oma sirge ühtlase pinna poolest hästi tänapäeva arhitektuuriga, mille tõttu on paneelkardinad väga levinud ka suurte klaasist akendega kontorihoonetes.