fbpx

Kardinate paigaldamine

Kardinate paigaldamise võimalused

Kõige levinumad variandid kardinate paigaldamiseks on siinid, erinevad kardinapuud ja trossid.

Siinid

Siine saab kinnitada lakke, seintele kui ka aknaorva. Kardinasiinide abil on eeskätt võimalik eksponeerida tekstiili ennast. Kõige kenama tulemuse saab siis, kui siinid ei jää domineerima vaid lasevad esile tõusta kardinatel. Siinid on oma vormilt juba märkamatud. Siine saab katta kardina ülemise servaga või peita karniiside taha. Kui ruumis on laed valged, siis on hea variant valida valge siin, mis ei jää silma paistma.

Kardinaid on ka üsna hõlbus siinidele paigaldada. Eriti siis, kui on tegemist kõrge ja laia kardinaga. Siin võimaldab kardinate sujuva ette ja eest ära liigutamise. Raskete ja suuremõõduliste kardinate puhul tuleks pigem kaaluda nöörjuhitavaid siine. Kui ruum on kõrge ja aknad suured, siis on olemas ka mootoriga siinid, millel rippuvaid kardinaid on võimalik liigutada puldil oleva nupuvajautusega.

Kardinate juurde siinile saab paigaldada ka kardinate vedamiseks spetsiaalsed vardad. See aitab vältida ka tekstiili enda venitamist. On olemas muidugi ka siine, mis on disainitud juba nii, et neid saaks eksponeerida. Jätavad nad mingis mõttes kardinapuu mulje, kuid samas on kardinate hõlbus liigutamine igati tagatud.

Hea võimalus siinide juures on ka see, et neid saab painutada. See võimaldab jätkata sujuva kaarega kardina viimist nurka ja sealt edasi teisele seinale. Kardinat on võimalik liigutada seina vastu, mis jätab ka küljelt kena vaadeldavuse.

bowl-chairs-contemporary-813691

On standardsed painutusnurgad, kui ka joonise alusel võimalus painutada siini vastavalt soovile.

Siini näidistega saab tutvuda meil salongis. Vaatamiseks saame pakkuda ka kataloogi, kus on näha klassikalistest siinidest erinevaid variante.

Solaris interjööris

Metallööside toonivalik ei ole nii suur, kui on plastöösidel.
Plastöösid on kerged ja sobivad ka õhemale kardinale.

Kui on soov kardinat hoida akna kõrval seinale fikseeritult, siis selletarvis on olemas spetsiaalsed kardinahoidjad: konksud, rõngad, paelad jne.

Standartne lahendus kardinahoidjale on aknalaua kõrgus. Lõplik koht tuleks valida aga siiski vastavalt aknale.

Kardinapuu

Kardinapuu on vastupidiselt siinidele väljapaistev element. On olemas tagasihoidlikumaid variante, kui ka vägagi pilkupüüdvaid ning domineerivaid kardinapuid. Puule endale lisaks on alati näha kandurid ning samuti on mitmeid erinevaid variante otsanuppusid. Kandurite arv sõltub alati kardinapuu pikkusest ja kardina raskusest.

Toru läbimõõdud on samuti varieeruvad. On kardinapuid, millel on pikendamise funktsioon. Mugav on selle juures see, et puud paigaldades on võimalik pikkust veel kohendada. Pikendatava puu puhul aga tuleks kardina kinnitamisvahendid valida sellised, mis libisevad kenasti üle puu jätkukohast. Kuid on ka torupuud, mida saab tellida ühes tükis ja valmis pikkusega.

Kardinapuud peaksid sobima muu sisustusega ning harmoneeruma teiste detailidega interjööris. Puid on erinevaid metallitoone, läikivaid, matte, musti, valgeid, kuldse vanutusega. Sortiment täieneb pidevalt. Kardinate riputamiseks puule on palju erinevaid võimalusi. Seda võib teha lihtsalt tekstiilist lipsudega või aasadega. Kardinapuu juurde saab valida sobivad rõngad, millel on siis konksud ja mis siis omakorda kinnituvad kardinapaela külge.

Teine variant on rõngad koos näpitsatega. See kinnitusviis ei jää just kõige korrektsem, aga selline taotluslik lohakus võib olla vägagi efektne ja mõjuda ruumis väga lahedalt. Tore lahendus on ka öösid. Suursugusem on metallöös, mis sobib paksemale kardinale. Peab aga arvestama, et öösid kokkupuutel metalltoruga võivad sutsu koliseda.