15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal

Toome Teieni kõige populaarsemad trendivärvid sisekujunduses 2019. aastal!

Läinud aastal iseloomustas trendikaid värve julgus, kasutusel olid erksad tumepunased värvid, modernsust peegeldavad metalsed toonid ja lisaks anti kodudele omapära ka mustade seintega. 2019. aastal seevastu järgivad värvid pigem rahulikumat rada ja inimeste elustiili. Maailma suurimad värvitootjad on selleks aastaks loonud värve, mis vastavad inimeste hoiakutele, väärtustele ja ka igapäevaelule. Seetõttu näeme selle aasta sisekujunduses värve, mis on inspireeritud nii loodusest kui ka näiteks digitaalsusest.

Allpool loetelus oleme toonud lisaks inspireerivale pildile ka värvikoodid HEX formaadis! SIIN saate leida HEX värvi järgi Pantone värvikoodi!

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - metsaroheline

Kaasaegsed metsarohelised

Sügavad kaasaegsed metsarohelised toonid, mis on inspireeritud loodusest toovad siseruumi tükikese metsarohelust. Kui elad linnas ja looduses viibimiseks aega ei jagu, siis võib just see trend olla täpselt sinu jaoks!

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - digitaalsusest inspireeritud

Digitaalsusest inspireeritud

Järjest rohkem lisandub kodudesse digitaalseid nutivahendeid, mistõttu ka värvitrendid peegeldavad seda. Kasutusel on kõrgema intensiivsusega toonid, mis matkivad tehislikku valgust, selle omadusi ning sobivad kokku sellise valgusega.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - kreemjas

Teistmoodi kreemjad

Minimalistlik liikumine on julgustanud paljusid inimesi elama rohkem läbimõeldud elu vähesemate asjadega. Selle tõttu eelistatakse värvidest ka rohkem minimalismi peegeldavaid toone- kreemjad, beežid ja valged. Eriti domineerivad lihtsusest pakatavad kreemjased toonid julgemate ja erksamate alatoonidega, mis mängivad palju valguse käes.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - udused helesinised

Udused sinised

2019. aastal on populaarsed erinevad pehmed udused või hägused sinised toonid. Sellistel toonidel on hall alatoon, millega jääb lõpptulemus rahulik. Kui lisada sellisele sinisele aktsenti lillaga, siis mõjub see inspireerivalt ja positiivselt ka mõttelennule.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - optimistlik kollane

Optimistlik kollane

2019. aastal on trendikad ka paljud optimistlikkusest pakatavad värvid, nagu kollased ja oranžid. Sügavad ja soojad kollased toonid sobivad aga väga hästi kokku külmade alatoonidega siniste, beežide ja roosade värvidega.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - pehme terrakota

Pehme terrakota

Pehmed terrakota (terracotta) toonid sobivad ideaalselt neile, kes soovivad loodusest inspireeritud maalähedasi toone, kuid samas säilitada interjööris üleüldist kaasaegselt trendikat joont. Terrakota teeb toa hubaseks ning annab ruumile juurde soojust.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - tsitrus

Särtsakas tsitrus

Mängulised ja värsked tsitrusetoonid on 2019. väga populaarsed. Praegusel ajal leviv inimeste julge ja positiivseid muutusi eestvedav hoiak toob endaga kaasa ka sama särtsakad värvid – elektrilised laimirohelised, oranžid ja erksad sidrunikollased.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - pehmed roosad

Pehmed roosad

2019. aastal on vastupidiselt erkroosadele eelistatud pehmed varjundid roosast, nagu neutraalsed ja pastelsed roosiroosad ja tolmused vanaroosad, mis peegeldavad spirituaalsust. Sellised toonid on vähem “trendivärvid” kui erkroosad ja seetõttu ka ajatumad.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - kalliskivi toonides aksessuaarid

Kalliskivi toonides aksendid

2019. aastal üheks trendikaks viisiks, kuidas tuppa värvi tuua, on kasutada kalliskivi toonides – safiir, smaragd, akvamariin – mööblit ja/või teisi aksessuaare. Võib muuta nii köögikappide värvi, kui ka piirduda lihtsate dekoratiivsete elementidega nagu kardinad ja diivanipadjad. Oluline on lihtsalt leida kaunis tasakaal värvide vahel.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - peaaegu valged

Peaaegu valged

Kuigi täiesti valge palett on klassika, on 2019. aastal populaarsed pigem peaaegu valged, ka murtud valged värvid. Sellistel tagasihoidlikel värvidel on tegelikult palju väikesed nüansse, mis sobituvad erinevalt ümbritsevate värvidega, erineva mööbli ja valgustusega. Peaaegu valged toonid on ideaalsed neile, kes soovivad minimalistlikku, kuid samal ajal dünaamilist värvipaletti.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - tuhm lilla

Tuhmid lillad

2018. aastal oli lilla väga populaarne värv ning nii ka 2019. aastal, kuid sel aastal eelistatakse pisut tuhmimaid lillasid. Lillad on jätkuvalt sügavad ning rikkalikud, kuid need on vaigistatud, tänu millele on nad vähem intensiivsed, pehmemad ja ka mitmekülgsemad.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - jõulised aqua sinised

Jõulised aqua-sinised

2019. aastal eeldatakse, et just aqua-siniseid kasutatakse power värvina ruumile värvi lisamiseks. Kuigi erksad aqua-sinised on väga julged, saab nende muljet teiste värvidega kombineerides laialdaselt muuta. Hästi sobivad aqua-sinistega näiteks pehmed roosad ja pastelsed toonid. Pildilt on näha, et ka “optimistlik kollane” sobib aqua-sinistega super hästi paari!

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - puit

Töötlemata puit

Heledad, toorpuidust inspireeritud toonid on hea alternatiiv traditsioonilistele beežidele ja helepruunidele. Lisaks heledale toorpuidu toonidele sobivad ka teised naturaalse puidu toonid, männi või vahtrapuu värvid ja ka söevärvid.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - marjapunane

Sügavad marjapunased

Veel üheks loodusest inspireeritud trendiks on marjapunased värvid. Sügavad ja tugevad marjapunased värvid muudavad toa koheselt värvikaks ja elavaks, kuid ilma rõhuva efektita. Marjapunased on samaaegselt nii hubased ja soojusttekitavad kui ka energiat andvad värvid.

Ringiääres - 15 trendivärvi sisekujunduses 2019. aastal - hallid alatoonid

Hallid alatoonid

Trendiks on kasutada rahulike hallide alatoonidega värve, mida seostatakse vastutustundliku ja harmooniat tagava elustiiliga. Sinised, lillad ja pruunid värvid hallide alatoonidega loovad tasase ja rahuliku tundega interjööriga.

Allikas ja pildid: ElleDecor

Loe veel...

Mööblitrend: Luksuslikud voodipeatsid

Kvaliteetne uni on oluline osa meie heaolust ja seda mõjutab ka keskkond – kui…

Värvilised laed

2019. aastal on rõhk suuresti värvidel ja liigutakse maksimalismi poole, mistõttu ka laed ei…

Lillemustrite trend 2019. aastal

Sisekujunduses on lillemustrid kogunud populaarsust juba mõnda aega ning ka 2019. aastal see trend…